Gül dövmesi ve Desenlerinin Anlamı

Gül dövmesi Gül dövmesi: Anavatanı Anadolu, İran ve Çin olmasına karşın gül, dünyanın hemen hemen her yerinde yetiştirilebilmektedir. Bahçede, evde, ofislerde sıklıkla gül görülmektedir. Çiçeklerin en güzeli ve en çeşitlisidir. Gülün çeşidinin çok fazla olması, anlamının da çok olması anlamına gelir. Biz insanlarda bundan faydalanarak Gül dövmesi dövme figürü yaptırmaktayız.

Gül Dövmesi ve Gül Dövme Modelleri

Her renk gülün anlamının farklı olduğu gibi sayılarının da farklı anlamı bulunmaktadır. Örneğin; kırmızı renk Gül dövmesi aşk, şehvet, saygı ve çekingenliği sembolize eder. Beyaz gül ise temizlik, saflık, alçak gönüllülük ve korku gibi anlamlara gelmekte iken sarı renkteki gül sevinç, dostluk ve kıvanç gibi anlamlara gelir. Mercan rengindeki güller ise özlemi ve arzuyu ifade etmektedir. Pembe renkteki Gül dövmesi memnuniyeti, minneti ve kararsızlık gibi anlamlara gelir. Turuncu renkteki gül ise çekiciliği, hevesi ve büyülemeyi anlatır. Mavi gül ise ilahi sevgiyi yansıtır. Diğer cinsteki güller de daha değişik anlamlara gelir. Sayıları ise, bir gül özel sevgiyi, 2 gül karşılıklı sevgiyi, 9 gül sonsuza kadar sürecek aşkı anlatır. İnsanlar sevdiği insanlara bazen gül almak yerine bedenlerine Gül dövmesi dövme figürü yaparlar.

Gül Dövmesi ve Gül Dövmesi Tavsiyeleri

Gül kalıcı dövmeleri rengârenk ve canlı olur. Aşklarını bu biçimde yansıtırlar. Her dövmenin değişik bir anlamı bulunur ve bu şekilde hayat boyunca sevgilerini, aşklarını, hayatlarının anlamını üstlerinde taşıyabilirler. Hislerinizi gül almak yerine vücutlarınıza Gül dövmesi dövme figürü yaptırarak taşıyabilirsiniz. Belki böylelikle karşınızdaki kişiyi daha çok etkileyebilirsiniz ve sizin onun ne kadar çok sevdiğinizi anlayabilir.